XC Dorotka 2015 – nie będzie :-(

xc-dorotka-2015

Niestety w tym roku nie jesteśmy w stanie zorganizować zawodów XC Dorotka 2015 (III otwartych mistrzostw cross-country Ghostbikers) :-(

Mamy nadzieję, że kolejne lata będą dla łaskawsze i jeszcze spotkamy się w tych pięknych okolicznościach przyrody.

Z rowerowym pozdrowieniem,

Członkowie Ghostbikers

Po raz kolejny udało nam się spotkać na zawodach XC!

W dniu 11 maja 2014 r. na górze Św. Doroty odbyły się „II Otwarte Mistrzostwa Cross-Country Ghostbikers o Puchar Prezydenta Miasta Będzina”.

_IGP1321Pogoda jak na tę porę roku nie rozpieszczała, ale adrenalina z pewnością rozgrzała niejednego uczestnika. Frekwencja okazała się równie wysoka jak w zeszłym sezonie. Na starcie zjawiło się 170 zawodników, którzy zmagali się z dość wymagającą, jak na nasze tereny, trasą z wieloma technicznymi zjazdami, wąskimi singlami oraz mozolnymi podjazdami. Na trasie rywalizowali ze sobą przede wszystkim zawodowcy, ale również ze swoimi siłami zmierzyło się wielu amatorów i miłośników dwóch kółek, którzy startowali w 9-ciu kategoriach.

_IGP1147Zawodnicy byli wspierani w boju przez szerokie grono kibiców, którzy czekali na przyjazd swoich faworytów na linię mety. Dla nich właśnie powstało zupełnie nowe miasteczko rowerowe, które służyło pomocą techniczną jak również medyczną. Zawodnicy mogli również w ramach pakietów startowych skorzystać z oferowanej gastronomii oraz wygrać liczne nagrody losowane w tomboli.

_IGP1436Dziękujemy wszystkim zawodnikom oraz kibicom za przybycie i stworzenie przyjemnej, sportowej atmosfery, jak również za okazaną cierpliwość i zrozumienie w kwestii organizacji zawodów.

Dziękujemy Miastu Będzin, patronom medialnym oraz partnerom za otrzymaną pomoc w promocji oraz organizacji zawodów.

Mamy nadzieję, że zobaczymy się z Wami za rok. My zaś, będąc bogatym o kolejne sportowe wydarzenie, postaramy się, aby kolejne zawody przebiegały w iście sportowej atmosferze i w bardziej profesjonalny sposób.

Dziękujemy!

Wyniki XC Dorotka 2014

wyniki

 

Powoli kończymy sprawy związane z zawodami, nie wszystko nam wyszło tak jak miało być, przesyłacie pozytywne jak i negatywne opinie. Z pierwszych się cieszymy, z drugich musimy wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Popełniliśmy błędy również przy określaniu kolejności w kategorii Masters I. Po przeglądnięciu nagrań bezsprzecznie na trzecim miejscu dojechał Rafał NogowczykZVL Kreidler Sportiva, natomiast Paweł Mieszczak z Bikehead MTB Team uplasował się ostatecznie na piątym miejscu.

Obojga startujących bardzo przepraszamy za zaistniałą pomyłkę i poczynimy wszelkie kroki, aby więcej ona się nie powtórzyła.

Wyniki II Otwartych Mistrzostw Cross-Country Ghostbikers o Puchar Prezydenta Miasta Będzina

Akademickie Mistrzostwa Śląska w Kolarstwie Górskim

logo-ams

Akademickie Mistrzostwa Śląska

Uprzejmie donosimy, że podczas II Otwartych Mistrzostw Cross-Country GHOSTBIKERS odbędzie się III edycja Akademickich Mistrzostw Śląska w Kolarstwie Górskim.

Trasa okrążenia

trasa

Wy biegacie radośnie oblewając wszystkich na około wykorzystując przysługujące prawo dnia dzisiejszego, a my wstawiamy poglądową mapę trasy okrążenia na XC Dorotka! Zaraz też idziemy pobiegać ;-)

Dochodzą nas głosy z różnych stron, że na ustalonej ilości okrążeń trasy za mało się zmęczycie. Rozważamy zwiększenie ilości okrążeń dla poszczególnych kategorii. Trwają konsultacje. W tym tygodniu na zebraniu ustalimy ostateczną wersję i damy Wam znak.

Zapraszamy również Was do wyrażenia swojego zdania w tej sprawie na naszym forum lub stronie wydarzenia na FB.

 

Honorowy patronat Prezydenta Miasta Będzina

Bedzin

Jak już wspomnieliśmy na facebooku, II Otwarte Mistrzostwa Cross Country Ghostbikers zostały objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Pana Łukasza Komoniewskiego.

Życzenia Wielkanocne

wielkanoc2014

Żeby śmiały się pisanki,
uśmiechały się baranki,
mokry Śmigus zraszał skronie,
dużo szczęścia sypiąc w dłonie!

Wszystkiego co dobre życzą

Duszki

ps. Pamiętajcie, czym więcej wody w poniedziałek zostanie rozlane,
tym mniej spadnie w czasie zawodów! ;-)

Zawody w kalendarzu Śląskiego Związku Kolarskiego

Śląski Związek KolarskiZawody zostały umieszczone w Kalendarzu imprez szosowych i MTB Śląskiego Związku Kolarskiego na rok 2014.

Kalendarz: http://www.szkol.ovh.org/kalendarz/kalendarz_szosa_mtb14.html

Zaczynamy!

Zawody już za trzy tygodnie, my powoli ruszamy ze stroną i zapisami! Na dniach umieścimy trasę i będziemy się chwalić innymi sprawami :-)

Bądźcie w gotowości!