Po raz kolejny udało nam się spotkać na zawodach XC!

W dniu 11 maja 2014 r. na górze Św. Doroty odbyły się „II Otwarte Mistrzostwa Cross-Country Ghostbikers o Puchar Prezydenta Miasta Będzina”.

_IGP1321Pogoda jak na tę porę roku nie rozpieszczała, ale adrenalina z pewnością rozgrzała niejednego uczestnika. Frekwencja okazała się równie wysoka jak w zeszłym sezonie. Na starcie zjawiło się 170 zawodników, którzy zmagali się z dość wymagającą, jak na nasze tereny, trasą z wieloma technicznymi zjazdami, wąskimi singlami oraz mozolnymi podjazdami. Na trasie rywalizowali ze sobą przede wszystkim zawodowcy, ale również ze swoimi siłami zmierzyło się wielu amatorów i miłośników dwóch kółek, którzy startowali w 9-ciu kategoriach.

_IGP1147Zawodnicy byli wspierani w boju przez szerokie grono kibiców, którzy czekali na przyjazd swoich faworytów na linię mety. Dla nich właśnie powstało zupełnie nowe miasteczko rowerowe, które służyło pomocą techniczną jak również medyczną. Zawodnicy mogli również w ramach pakietów startowych skorzystać z oferowanej gastronomii oraz wygrać liczne nagrody losowane w tomboli.

_IGP1436Dziękujemy wszystkim zawodnikom oraz kibicom za przybycie i stworzenie przyjemnej, sportowej atmosfery, jak również za okazaną cierpliwość i zrozumienie w kwestii organizacji zawodów.

Dziękujemy Miastu Będzin, patronom medialnym oraz partnerom za otrzymaną pomoc w promocji oraz organizacji zawodów.

Mamy nadzieję, że zobaczymy się z Wami za rok. My zaś, będąc bogatym o kolejne sportowe wydarzenie, postaramy się, aby kolejne zawody przebiegały w iście sportowej atmosferze i w bardziej profesjonalny sposób.

Dziękujemy!